Nové služby ze zahraničí mají pomoci rozhýbat tuze

Nové služby ze zahraničí mají pomoci rozhýbat tuze
30.10.2012

V Česku se objevily dvě nové služby, které mají na základě receptů osvědčených v zahraničí rozhýbat ospalý trh s byty. Zatímco tuzemská společnost Floorplans získala od britské firmy Making Plans výhradní licenci na vytváření půdorysů šitých na míru, společnost Bonus Group na základě licence od britské Residence Visage nabízí nově úpravu nemovitostí před prodejem tak, aby byly atraktivnější. ČTK to zjistila mezi firmami.

„Dosud se půdorysy u starších nemovitostí objevovaly na českém trhu jen sporadicky. Hlavní myšlenkou naší společnosti je, aby realitní kanceláře poskytovaly půdorysy ke všem svým nemovitostem, aby klient dostával úplné a pravdivé informace," řekl ČTK majitel Floorplans a bývalý profesionální hokejista Miroslav Křivánek. Tržní potenciál ale podle něj má i vytváření půdorysů například pro kanceláře a další nebytové prostory.
Hlavní výhodou nové služby má být proti dosavadní tuzemské konkurenci jednoduchost, přehlednost a výrazně nižší cena zhotovených půdorysů. V nabídkách tuzemských realitních portálů je podle Křivánka asi 200.000 nemovi­tostí, Floorplans chce v prvním roce získat zakázky zhruba na 10.000 plánků. (čtk)Více na www.financninoviny.czVířivky

Kvalitní a moderní vířivky od luxusní značky Villeroy & Boch. Vířivky se zárukou a montáží. Vířivky za akční ceny.

Real Time Web Analytics